Web zprávy

Zdrogovaný vnuk zdemoloval babičce byt, pak se porval se strážníky

Snímek ze zásahu Městské policie Přerov proti zdrogovanému mladíkovi, jenž demoloval byt své babičky (říjen 2020)


| foto: Městská policie Přerov

V přerovském pečovatelském domě museli strážníci zasahovat tento týden ve středu odpoledne. Na místo je zavolala jedna ze zdejších pracovnic. Na místo vyrazily dvě hlídky.

„Po příjezdu strážníci zastihli před domem seniorku, která uvedla, že po příchodu z města zaslechla z bytu velké rány. Sousedi ji upozornili, že její vnuk tam již delší dobu demoluje vybavení,“ popsal Miroslav Komínek, zástupce ředitele Městské policie Přerov.

Snímek ze zásahu Městské policie Přerov proti zdrogovanému mladíkovi, jenž...

Snímek ze zásahu Městské policie Přerov proti zdrogovanému mladíkovi, jenž demoloval byt své babičky. Pořezal se při tom o rozbité sklo ve dveřích. (říjen 2020)

Seniorka se přesto do bytu odvážila vstoupit a přímo odsud zkusila zavolat pomoc. Ale marně. Vnuk jí vytrhl z ruky telefon a rozbil ho na kusy. „Stará paní utekla a obrátila se na personál,“ dodal Komínek.

Mladík ovšem v demolici bytu pokračoval i po příjezdu strážníků, na jejich výzvy nereagoval.

„Hlídky musely použít donucovací prostředky. Řezná zranění, která si rozběsněný mladý muž způsobil o skleněnou výplň dveří, mu strážníci ošetřili. Poté ho sanitka odvezla do nemocnice,“ uvedl Komínek.

Ukázalo se, že mladík před incidentem popíjel alkohol a kouřil marihuanu,, která ve zničeném bytě zůstala rozsypaná po stole. Případ nyní vyšetřuje státní policie.

„Škody na vybavení bytu se vyšplhaly na několik tisíc korun, účet navíc mladíkovi vystaví také strážníci, kterým při zákroku poničil výstroj,“ uzavřel Komínek.

Také přečtěte

Školy ve Zlínském kraji drží tradici, na vysvědčení budou psát známky

Sedmiletá školačka Denisa ze Zlína má jasno. „Nechci nic psaného, ale jedničku, jako měl brácha,“ …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *