Web zprávy

Zedníka zabila jeho největší záliba: Zemřel po požití lékořicové pochoutky!

I malé množství lékořice, které jíte, vám může mírně zvednout krevní tlak,“ řekl kardiolog Neel Butala, který se případem zabýval ve zpravodaji New England Journal of Medicine. Problémem je kyselina glycyrrhizová, která se nachází v černé lékořici a dalších potravinách či doplňcích stravy obsahujících extrakt z kořene lékořice.

Poslední sbohem: Máma se loučila s mrtvým synem (†29). Zemřel na předávkování léky

Tato kyselina může způsobit nebezpečně nízkou hladinu draslíku a nerovnováhu v minerálech zvaných elektrolyty. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv varuje, že pouhých 56,7 gramů lékořice denně po dobu dvou týdnů může způsobit problémy se srdcem, zejména u lidí nad 40 let.

Zdrcující: Žena doma našla svého oběšeného syna (†16): Po měsících žalu zemřela také

Smrt dělníka byla extrémním případem. Muž údajně přešel z ovocných žvýkacích bonbonů na lékořici několik týdnů před svou smrtí v loňském roce, kdy zkolaboval během oběda v rychlém občerstvení. Lékařům se podařilo zjistit, že měl nebezpečně nízkou hladinu draslíku, což vedlo k srdeční arytmii. Záchranářům se jej podařilo oživit, druhý den však zemřel v nemocnici.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv povoluje, aby jídlo obsahovalo až 3,1% kyseliny glycyrrhizové, ale u mnoha bonbonů a dalších produktů z lékořice se neuvádí, v jakých dávkách se mají požívat. Mluvčí společnosti Hershey Company, která vyrábí populární tyčinky z lékořice, uvedl, že všechny jejich výrobky jsou bezpečné pro konzumaci a jsou vyráběny plně v souladu s předpisy. „Všechny potraviny, včetně cukrovinek, je třeba užívat s mírou,“ dodal.

Dívenka (10) se kvůli šikaně pokusila zabít v den svých narozenin: Šokující foto z nemocniceTaké přečtěte

iPhony čeká designová změna. Apple se má inspirovat androidí konkurencí

Rok 2017 byl pro Apple milníkem, představil totiž první iPhone s displejem přes celou čelní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště