Web zprávy

Zeman má za klukovskou provokaci cestu Vystrčila, nebude ho už zvát


Předseda Senátu Miloš Vystrčil na tiskové konferenci po svém návratu z Tchaj-wanu. (5. září 2020)


| foto: ČTK

Má pochopení pro výhrady Číny k cestě. Podle Zemana to logicky pocítí české firmy, které podle něj na čínském trhu ochotně nahradí německé, francouzské a britské firmy.

Kuberu nevyznamenám, reagoval na odpor vdovy

Ačkoli Zeman plánoval, že vyznamená bývalého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu, který před cestou na Tchaj-wan náhle zemřel, neudělá to. Reagoval tak na vyjádření vdovy po Kuberovi, která řekla, že by ho od současného prezidenta Miloše Zemana stejně nepřevzala.

Vystrčil a premiér a šéf ANO Andrej Babiš se v neděli rovněž setkají v Partii televize Prima. Jen den po návratu Vystrčila z Tchaj-wanu, kde byl s delegací, v níž byli i další senátoři a zhruba čtyřicet podnikatelů.

Před letiště v Praze Kbelích přišla Vystrčila přivítat a poděkovat mu více než stovka lidí. Vystrčil jim řekl, že jel na Tchaj-wan kvůli tomu, aby si Češi narovnali záda a aby bylo vidět, že jim nejde jen o žaludky.

Babiš v pátek odmítl výzvu komunistů, aby se od Vystrčilovy cesty distancoval. „Já se od té cesty distancovat nebudu,“ řekl iDNES.cz Babiš. Připomněl ale, že cestu Vystrčilovi nedoporučili jak on, tak Miloš Zeman, lídr ČSSD Jan Hamáček a šéf diplomacie Tomáš Petříček z ČSSD. Babišovi také vadí, že Vystrčil na Tchaj-wanu mluvil o Milionu chvilek pro demokracii.

Také přečtěte

Írán popravil druhého zápasníka během pěti měsíců. Podle kritiků tím režim demonstruje sílu | iROZHLAS

Írán v pondělí popravil zápasníka Mehdího Alího Hosejního. Sportovec skončil ve vězení v roce 2015, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *