Web zprávy

Zeman s Babišem a ministry probere Rusko a Čínu. Vystrčil je za Tchaj-wan na „černé listině“

Ústavní činitelé v úterý odpoledne na zámku v Lánech probírá českou zahraniční politiku. Zabývat by se měli třeba otázkami migrace či brexitu, vztahy s Ruskem a Čínou nebo vývojem na Blízkém východě. Oproti minulosti se schůzky nezúčastní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), kterého prezident Miloš Zeman nepozval kvůli jeho cestě na Tchaj-wan.

Schůzky ústavních činitelů pořádá prezident Zeman, zve na ně předsedy vlády a obou komor Parlamentu a ministry zahraničí, vnitra a obrany. Poslední setkání se konalo v březnu. Aktuální porada se ale uskuteční bez předsedy horní komory Vystrčila. Zemanovi se totiž nelíbí, že na konci srpna odjel na návštěvu Tchaj-wanu, i když mu cestu zbylí ústavní činitelé na minulé schůzce nedoporučili. Nechce ho už proto na porady k zahraniční politice zvát.

Změny se dočká i formát schůzky. Při posledních jednáních se nejprve potkali prezident, předsedové Parlamentu a premiér, později se k nim připojili i ministři. Na dnešní schůzce by měli všichni společně jednat již od počátku.Také přečtěte

Vakcíny se mají využít co nejdřív, ne šetřit na druhou dávku, řekl Blatný

Podle Blatného je cílem, aby se denně podalo 35 000 dávek vakcíny, nyní je to …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště