Web zprávy

Zemanova 15. milost: Pro mladého muže s vážným onkologickým onemocněním

Prezident Miloš Zeman v pátek udělil milost mladému muži, který se dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním. Prominul mu dva tresty za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. ČTK to v pátek sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman zatím udělil celkem 15 milostí.

Prezident republiky prominul omilostněnému muži zbytek jednoho a celý druhý nepodmíněný trest odnětí svobody,“ uvedl Ovčáček. Zeman podle něj přihlédl k tomu, že omilostněný se přes svůj poměrně mladý věk dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním. Kvůli tomu mu již dříve soud výkon trestů opakovaně přerušil.

K žádosti se s kladným hodnocením připojila i sociální pracovnice azylového domu pro mladé, ve kterém se odsouzený nyní nachází,“ dodal mluvčí.

Návrh na omilostnění předložila Zemanovi ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

Koronavirus ONLINE: Babiš nevyloučil stav nouze. A propagátor roušek ztratil čich kvůli viru

Nejvíce vyvolala diskuzi milost pro Kajínka

Zeman už před prezidentskými volbami v roce 2013 řekl, že milosti bude dávat jen ve striktně omezeném okruhu humanitárních případů. Jako podmínky si stanovil, že pachatel nesmí mít na svědomí závažný trestný čin, musí mít závažné zdravotní problémy a zajištěné rodinné zázemí.

Nejkontroverznější Zemanovou milostí zůstává omilostnění doživotně odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka. Stanovené podmínky nesplňoval také omilostněný z letošního března. Zeman se mu ale rozhodl milost udělit jako ocenění za to, že rychlým poskytnutím první pomoci zachránil život ženě na venkovním pracovišti. Muž si odpykával dvouletý trest za zanedbání povinné výživy.Také přečtěte

Vláda vyhlásila pracovní povinnost pro zdravotníky z ambulancí

„Nemocnice jsou na pokraji sil, vláda proto vyhlásila pracovní povinnost pro specialisty a zdravotníky z …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště