Web zprávy

Zemřel Lee Kerslake: Bubeníka rockové skupiny Uriah Heep a Ozzyho Osbournea zabila rakovina

Někdejší bubeník rockové skupiny Uriah Heep Lee Kerslake dnes zemřel, v 73 letech podlehl rakovině prostaty. Oznámil to server Rolling Stone. Kerslake hrál na bicí také na dvou prvních sólových deskách, které na začátku 80. let natočil zpěvák Ozzy Osbourne, když odešel ze skupiny Black Sabbath.

„S nejtěžším srdcem sdílím zprávu, že Lee Kerslake, který byl 55 let mým přítelem a který byl nejlepším bubeníkem, s jakým jsem kdy hrál, dnes ráno ve 3:30 prohrál svůj boj s rakovinou,“ uvedl Ken Hensley, který v Uriah Heep hrával na klávesové nástroje. „Zemřel bohudíky v pokoji, ale bude mi strašně chybět,“ dodal.

„Lee byl jedním z nejhodnějších lidí na Zemi a byl to neuvěřitelný bubeník, zpěvák a textař. Měl ho rád každý, s kým se potkal,“ poznamenal na facebooku kytarista skupiny Mick Box.

Rocková hvězda Bernie Shaw z Uriah Heep: Manželku má ze Slovácka a od fanynek chce chléb a klobásky

Kerslake se přidal k Uriah Heep koncem roku 1971 a podílel se na devíti hudebních albech skupiny, počínaje deskou Demons and Wizards z roku 1972. Načas jej ke spolupráci přesvědčil Ozzy Osbourne. Hrát ve skupině přestal kvůli zdravotním problémům v roce 2007.

Spory o autorská práva bubeník a Osbourne urovnali po zjištění rakoviny v konečném stádiu: zpěvák uznal Kerslakeův příspěvek tím, že mu poslal své platinové desky, připomněl Rolling Stone.

Kerslake zemřel den před 40. výročím Osbourneova debutového alba Blizzard of Ozz, které Rolling Stone před třemi lety umístil na devátou příčku svého žebříčku stovky nejlepších rockových alb všech dob.Také přečtěte

ON-LINE: Rekordní počet nakažených v Brazílii

6:42 – V Německu testy za den odhalily 9557 nových případů nákazy koronavirem, uvedl na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště