Web zprávy

Zemřel Viliam Turan (†66): Majitel autobusového impéria

Několik desítek let křižují Slovensko žluté autobusy a není snad Slováka, který by jimi nikdy necestoval, píše slovenský web Čas.sk. Žluté autobusy patří podniku Turancar, který v 90. letech založil Viliam Turan. Významný slovenský byznysmen začal s podnikáním v roce 1989.

Nejprve založil autopůjčovnu a později autobusový podnik. Ovšem tím jeho podnikatelské plány neskončily. Po založení autobusového podniku rozjel vlastní cestovní kancelář. Za několik desítek let se tak jeho podniky rozrostly do obřího impéria, které zaměstnává stovky lidí.

Kdo je misska, která se vybourala s šéfem parlamentu? Mirka ví, jak rozbušit mužská srdce!

Nyní impérium o svého vladaře přišlo. Viliam Turan ve čtvrtek 22. října zemřel. „Odešla osobnost, která nesmazatelně ovlivnila svět dopravy a cestovního ruchu na Slovensku v posledních desetiletích,“ uvedla na Facebooku společnost Turancar bus lines  s tím, že Viliam Turan zemřel v ranních hodinách na následky rozsáhlého infarktu.

„Byli jsme dobří přátelé, předtím než začal podnikat, byl pracovníkem ČSAD,“ uvedl pro slovenský deník Nový Čas Viliam Bujna s tím, že Turan byl upřímný, cílevědomý a tvrdohlavý člověk. „Na jeho zdraví se však podepsalo zejména to, že to byl velký kuřák. Já jsem mu to vždycky vyčítal – kouřil jednu cigaretu za druhou. Uměl se i rozčílit, byl takový impulzivní, ale člověk na svém místě,“ dodal Bujna.

Bývalá miss Mirka o nehodě s předsedou parlamentu: Řekla, kam jeli! Kollár mlčí

Firmu nyní převezme jeho syn. „Aktuálně se pokračovatelem v živnosti stal Viliam Turan junior, což umožní nerušené pokračování v naší činnosti až do momentu transformace společnosti,“ stojí dále v příspěvku na sociální síti.Také přečtěte

Na americkém ministerstvu spravedlnosti vyšetřují pokus zvrátit výsledek voleb

Generální inspektor amerického ministerstva spravedlnosti Michael Horowitz začal vyšetřovat, zda se někteří současní či minulí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *