Web zprávy

Žena porodila v letadle, po přistání se dočkala ovací

Těhotná žena se vydala ve středu před osmou hodinou večerní na let z Nového Dillí do Bengalúru.

Většina společností nepovoluje kvůli rizikům let těhotným ženám od 34. týdne těhotenství, aerolinky IndiGo jsou ještě o dva týdny striktnější. Žena však dle prohlášení společnosti ještě ve 32. týdnu těhotenství nebyla, a nebyl proto důvod, aby letět nemohla.

Krátce po vzletu však žena začala předčasně rodit. Na palubě byla naštěstí gynekoložka a porodní chiruržka Shailaja Vallabhaniová, která okamžitě přispěchala na pomoc.

Lékařka Shailaja Vallabhaniová s novorozeným chlapcem

Jeden z cestujících nezapomněl vyzvednout i zásluhy personálu. „Úžasná týmová práce. Připravili v podstatě nemocnici během pár minut,“ napsal na Twitteru. Další připomněl, že personál v letadle není jen od toho, aby nosil šálky s pitím. „Jsou dobře trénováni, aby zvládli každou situaci, včetně porodu,“ připomněl.

Porod proběhl hladce a za chvíli se letadlem rozléhal křik novorozeného chlapce. Po přistání se matce, dítěti i personálu dostalo bouřlivého potlesku od posádky i zaměstnanců letiště.

Při porodu v dopravních prostředcích bývá zvykem, že novorozenec dostane dar v podobě cestování zdarma. Aerolinky IndiGo se v tomto směru dosud nevyjádřily.Také přečtěte

Přídavky na děti čekají změny, budou vyšší a dostane je víc rodin

V současné době pobírá přídavek na dítě zhruba 240 tisíc nezaopatřených dětí. Jeho výše závisí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *