Web zprávy

Žena se připoutala až po pokutě, za chvíli jí pás zachránil život


Citroën, ve kterém seděla pokutovaná spolujezdkyně.


| foto: Policie ČR

Dopravní policisté zastavili Citroën C3 v pátek ve Stružnici v rámci bezpečnostní akce, která koncem týdne probíhala po celé republice.

K zastavení vozidla se rozhodli proto, že spolujezdkyně na předním sedadle nebyla připoutaná bezpečnostním pásem.

„Ženě za to uložili pokutu ve výši 200 korun a současně jí domluvili, aby bezpečnostní pás používala, protože jí může při nehodě zachránit život,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Zhruba o hodinu později stejnou hlídku policistů operační důstojník vyslal k dopravní nehodě.

„Když dorazili na místo, nevěřili svým očím. V obci Jezvé se střetla tři vozidla a nejvíc poškozené auto byl právě citroën, který ten den kvůli nepřipoutané pasažérce zastavili,“ zmínila mluvčí. 

V České republice v loňském roce zemřelo při dopravních nehodách 90 lidí, kteří během jízdy nepoužili bezpečnostní pás, dalších 184 nepřipoutaných lidí se zranilo těžce.

Nehoda se stala, když řidič jiného Citroënu C5 jedoucí v koloně zastavil, aby odbočil na pozemek u silnice.

Za ním jedoucí řidič Citroënu C3 na něj včas zareagoval, ale zezadu do něj nabourala Škoda Roomster, jejíž řidič vůz nedobrzdil. Menší z citroënů narazil na odbočující auto.

„V té době byla spolujezdkyně na předním sedadle Citroënu C3 naštěstí už připoutaná. Kdyby jí dopravní hlídka ve Stružnici nedomluvila, zřejmě by tuto nehodu bez zapnutého bezpečnostního pásu nepřežila. Takto utrpěla jen méně vážná zranění, se kterými je hospitalizovaná v českolipské nemocnici. Ona sama to vnímá jako velký zázrak,“ dodala mluvčí. 

V péči lékařů skončil i řidič Škody Roomster, kterého do nemocničního zařízení transportovala zdravotnická záchranná služba vrtulníkem.

Také přečtěte

Za Lužánkami má přibýt moderní bazén

Nyní se vedení města zabývalo další možností financování a radní odsouhlasili podání žádosti o dotaci …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *