Web zprávy

Ženevský autosalon v březnu 2021 má šanci, ovšem se změnami

Autosalon má být třídenní, nikoliv patnáctidenní, a nemá na něj mít přístup veřejnost – pouze novináři. Místo konání – výstaviště Palexpo u ženevského letiště – má zůstat zachováno, ale tiskové konference mají probíhat online a i na výstavní ploše se mají míchat fyzické a virtuální prvky.

„Tato doba přechodu nám připravila příležitost, jak proměnit naši profesi, posunout naše akce a vytvořit nové platformy, jak spojovat lidi osobně i virtuálně,” stojí podle webu Automotive News Europe v promoční brožurce vydané výstavištěm Palexpo.

Nadace GIMS, která autosalon do roku 2019 pořádala, už podle Britů nabídla účast automobilkám, a to od 150 tisíc franků (3,8 milionu korun) za základní balíček, který obsahuje stánek s prostorem pro jedno auto, jednu LED TV stěnu a deset novinářů.

Automobilky můžou zvolit i další možnosti; ta nejdražší stojí 750 tisíc franků (18,8 milionu korun) a na stánek se vejdou čtyři auta a 100 novinářů. Prozatím nejsou dostupné informace, zda nějaká automobilka už svou účast potvrdila – zájem o ročník 2021 ve standardním formátu ze strany automobilek nebyl.

Další otázkou je, zda místní úřady autosalon povolí. Zatímco s událostmi pod otevřeným nebem nebývá problém, alespoň za (formálního) dodržení bezpečnostních pravidel, autosalon se koná v uzavřené hale. Ta sice má strop vysoký mnoho metrů, ale pořád to je uzavřený prostor.

Také přečtěte

Šíření nákazy v Čechách pokračuje, Morava a Slezsko se zatím drží

Nejvyšší počet nakažených na 100 000 obyvatel přetrvává na západě Čech. Vůbec nejhorší je v rámci …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště