Web zprávy

‚Žiju svůj sen.‘ Suverénní Šwiateková se vítěznou jízdou na Roland Garros zapsala do historie | iROZHLAS

Devatenáctiletá tenistka Iga Šwiateková vyhrála ženskou dvouhru na Roland Garros a jako první Polka vybojovala titul v grandslamovém singlu. Finálový duel byl hladký podobně jako předchozí zápasy Swiatekové na turnaji. Američanku Sofii Keninovou porazila 6:4, 6:1.Paříž

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPolská tenistka Iga Šwiateková s trofejí za vítězství na French Open | Foto: ABACA/Zabulon Laurent/ABACA | Zdroj: ČTK

Už v létě v Praze při charitativní týmové exhibici naznačila, jak dobrou je letos tenistkou. Ale možná jen málokoho by v tu chvíli napadlo, že na štvanickém centrálním dvorci tou dobou vidí budoucí šampionku Roland Garros.

Iga Šwiateková dotáhla svou senzační jízdu na French Open až do vítězného konce. Více v příspěvku Jaroslava Plašila

Ostatně ani samotná Iga Šwiateková si v Paříži občas nebyla jistá, jestli se jí to nezdá. „Žiju tady svůj sen,“ zářila po nečekaném úspěchu.

Své soupeřky v průměru porážela zhruba za hodinu a čtvrt a povolila jim maximálně čtyři hry v setu. A to mezi nimi byla loňská finalistka Markéta Vondroušová nebo třeba zřejmě nejlepší antukářka posledních let Rumunka Simona Halepová.

Přitom Halepová dle vlastních slov necítila, že by udělala něco špatně. Jen si s aktivitou bezstarostné devatenáctileté Polky nevěděla rady. Tak jako poražená finalistka Sofia Keninová.


Polský tenisový zázrak: Iga, co poslouchá Guns N’ Roses, může na French Open psát dějiny


Číst článek

Dojatá Iga Swiateková na slavnostním ceremoniálu občas ztrácela řeč, když před svými rodiči převzala pohár Suzanne Lenglenové.

„Jsem na sebe pyšná. Byly to skvělé dva týdny, nečekala jsem, že trofej vyhraju. To je pro mě něco úžasného. Je to něco jako zkušenost, která vám mění život,“ řekla Šwiateková.

„Těší mě, že jsem se nějakým způsobem zapsala do historie, ale stále si myslím, že úspěchy Agnieszky Radwaňské jsou výš, vždyť byla nějakých dvanáct let v absolutní světové špičce. Myslím, že potřebuju být stejně dobrá ještě dalších pár let, aby o mně mohl někdo říkat, že jsem nejlepší polská hráčka. Pořád cítím, že toho ještě hodně musím předvést,“ dodala.

Šwiateková do turnaje vstupovala jako hráčka šesté desítky světového žebříčku. Na dalším grandslamu už bude skoro jistě mezi nasazenými – úspěch na Roland Garros ji posune do nejlepší dvacítky.

Jaroslav Plašil

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Řidič na D8 ujížděl policii, vylétl s autem ze silnice a zemřel

Před půl desátou stavěla policejní hlídka u Nové Vsi na dálnici D8 osobní auto, jehož …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *