Web zprávy

ŽIVĚ: Jak se po volbách promění Senát? Udrží ČSSD svůj klub? Sledujte speciál Radiožurnálu a Plusu | iROZHLAS


Hlasování ve finále senátních voleb je minulostí. Lidé v něm rozhodli nejen o 26 budoucích senátorech, ale i o tom, která senátní frakce bude nově nejsilnější. Svými hlasy tak ovlivnili to, zda v čele horní komory zůstane zástupce ODS, nebo bude vystřídán adeptem Starostů. Jak bude vypadat horní komora Parlamentu? Sledujte volební speciál Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus s komentátory a politology. Moderují Jan Pokorný a Jan Bumba.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítJak hlasování podle předpovědí dopadlo? Na to odpovídají komentátoři Petr Hartman a Petr Nováček, politologové Lukáš Novotný a Jan Kysela a novinář týdeníku Respekt Ondřej Kundra.

Voličské hlasy zřejmě potvrdily očekávaný propad vládní ČSSD. Sociální demokraté, kteří měli před deseti lety v Senátu nadpoloviční většinu, nyní bojovali o zachování vlastního senátorského klubu. Nyní se v lepším případě budou dělit o pozici nejméně početné frakce s klubem ANO a Klubem pro Liberální demokracii – Senátor 21.

Volební komisaři nyní budou hlasy sčítat a výsledky posílat ke zveřejnění Českému statistickému úřadu. Na volebním webu by se s ohledem na nízkou účast měly objevit během několika hodin.

miz, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Rakousko zasáhlo zemětřesení o síle 4,5 stupně. Slabé otřesy pocítilo i Česko

Podle Rakouského institutu pro meteorologii a geodynamiku (ZAMG) leželo epicentrum poblíž města Admont ve spolkové …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *