Web zprávy

ŽIVĚ: Lidé v Praze budou muset nasadit roušky v obchodech. Omezí se i otvírací doba restaurací | iROZHLAS

Prahu čekají kvůli šíření koronaviru nová opatření. Lidé si budou muset od středy nasadit roušky v obchodech. A omezí se otvírací doba restaurací či barů. Informovali o tom v pátek pražští hygienici v čele s ředitelkou Zdeňkou Jágrovou.Sledujeme online
Praha
(Aktualizováno: 14:09 4. 9. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítKvůli rostoucímu počtu nových případů bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) pravděpodobně nutné přistoupit zejména v Praze k dalším opatřením proti koronaviru. V úterý řekl České televizi, že by třeba mohla být rozšířena pravidla pro nošení roušek.

Denní nárůst případů nemoci koronaviru v Praze opět překonal rekord. Ke čtvrteční 18.00 přibylo za posledních 24 hodin ve městě 168 nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie v Česku.


Smolek: Německo zvažuje vyřazení Česka ze zeleného seznamu. Z toho našeho vypadnou Kanárské ostrovy


Číst článek

V Praze byl rekord v nárůst počtu případů nákazy v posledních dnech překonán opakovaně. V pátek přibylo 103 případů, v sobotu 104 a po následujícím poklesu v úterý 142 nakažených.

Praha je podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví jedním z regionů s nejvyšším nárůstem počtu případů z celé země.

Od 1. března, kdy se objevily v Česku první případy nákazy koronavirem, bylo v Praze zaznamenáno 5470 nakažených. Zhruba dvě třetiny z nich se už vyléčily a 113 lidí zemřelo.

Německo zvažuje, že by lidé z Prahy či celé České republiky museli při příjezdu do pětidenní karantény. Radiožurnálu to v pátek řekl náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek.

„Zvažují, že by buď celou Českou republiku, nebo Prahu dali do nějakého režimu, kdy by byla potřeba pětidenní karanténa, případně v kombinaci s testem,“ řekl Smolek Radiožurnálu.

Německé ministerstvo zahraničí v pátek sdělilo, že epidemickou situaci v Česku intenzivně sleduje.

ako, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Za pokus o vraždu dostal muž z Rokycanska pět let. Jen jsem se bránil, hájil se

Belšán se hájil tím, že mu poškozený dělal intimní návrhy a pak jej napadl. „Měl …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *