Web zprávy

ŽIVĚ: Ministr zdravotnictví Jan Blatný o aktuálních datech k pandemii koronaviru

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek jmenoval ministrem zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Nový šéf úřadu za svůj hlavní úkol označil potřebu změnit vnímání situace a nálady ve společnosti. Strach z viru, který lidi paralyzuje a rozděluje, je podle něj potřeba přeměnit v respekt. Uvedl, že vládní opatření nebude nutné zásadně zpřísňovat. Podrobnosti chce Blatný představit dnes.

Ve čtvrtek přibylo v Česku 13.051 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba stejně jako ve středu, ovšem proti minulému čtvrtku nárůst přibližně o 1100 případů zpomalil.

ŽIVĚ: Babiš žádá o prodloužení stavu nouze do 3. prosince. Dokdy ho budou chtít poslanci?

V poslední době přitom většinou v mezitýdenním srovnání přírůstek nakažených zrychloval. Vývoj ovšem může být ovlivněn tím, že ve středu byl státní svátek. Nemocí covid-19 v současnosti v ČR trpí 178.578 lidí. Většina z nich má mírný průběh.

Od březnového začátku epidemie odhalily laboratoře v zemi 310.068 nakažených. Z toho se 128.628 lidí vyléčilo. Přibývá ale obětí. S koronavirem dosud zemřelo 2862 lidí. Na tento týden zatím připadá 540 úmrtí. Od minulé středy bylo osm dní v řadě vždy více než 100 obětí.

Blatný se hájí: Proč covid-19 označil za horší chřipku? A podepsal petici proti Babišovi?

V nemocnicích je podle posledních údajů 6604 pacientů s covidem. Oproti minulému čtvrtku je počet hospitalizací vyšší zhruba o 1500. V těžkém stavu je 1031 pacientů.

Podíl pozitivních testů na covid-19 byl ve středu rekordních 34,44 procenta. Laboratoře udělaly ve státní svátek 37.680 testů, o 9500 méně než v úterý.Také přečtěte

Chomutov se chystá znovu vykupovat byty. Už má připravené miliony

„K systémovému výkupu bytů od jednotlivých vlastníků přistoupil Chomutov jako první město v zemi už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *