Web zprávy

ŽIVĚ: Sledujte mimořádný televizní projev premiéra Andreje Babiše | iROZHLAS

Premiér Andrej Babiš (ANO) po několika měsících promlouvá k občanům Česka v televizním projevu. Podle očekávání se týká koronavirové epidemie. „Epidemie je zpět, bohužel,“ řekl hned na začátku. Při jarní vlně covidu-19 Babiš vystoupil v televizi s připravenými projevy v březnu i dubnu, v prvním z nich se přihlásil k osobní odpovědnosti za všechna krizová opatření.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPředseda vlády projev avizoval v neděli ve svém pravidelném vzkazu voličů. Na facebook obvykle vkládá až půlhodinová videa, tentokrát se jeho sdělení vešlo do 23 sekund.

„Některé potěším, některé zklamu,“ řekl k tomu, že dlouhé video tentokrát nepřidá. „Zítra večer vám chci něco důležitého říct, řeknu to v televizi ve 20.00. Moc děkuju a těším se příště,“ uvedl v neděli.


Babiš o Vojtěchovi: Byl pod útoky opozice, hejtmanů, novinářů i ministrů. Neuměl se bránit. Podporu měl


Číst článek

Předseda vlády vystoupil v televizi a rozhlasu s projevem 23. března. Řekl tehdy, že ČR nikdy neprodělala podobnou zkoušku, jako představuje nový koronavirus. „Jako premiér země samozřejmě osobně odpovídám za všechna krizová opatření. A beru na sebe plnou politickou odpovědnost,“ uvedl tehdy.

Na obrazovky se s vystoupením vrátil 9. dubna. Avizoval tehdy, že projekt tzv. chytré karantény pomůže Česku vrátit se k normálnímu životu. Vybídl také obyvatele, aby o velikonočních svátcích zůstali doma a nenavštěvovali především starší příbuzné.

Premiér v posledních dnech čelí ostré kritice opozice kvůli aktuálnímu vývoji koronavirové epidemie. Počet lidí, kteří v České republice zemřeli s nákazou koronavirem, překročil 500.

V posledních týdnech opakovaně laboratoře zaznamenaly rekordní nárůsty počtu nakažených. Vláda kvůli tomu přistupuje k plošnějším opatřením. V pátek Babiš změnil názor a avizoval obnovení sociálními demokraty, opozicí a kraji požadovaného Ústředního krizového štábu, které by měla vláda schválit v pondělí.

Kvůli situaci v pondělí ráno rezignoval ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch. Na jeho místo už prezident Miloš Zeman jmenoval Romana Prymulu.

miz, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Netradiční konkurz do představenstva firmy na řízení nemocnic. V požadavcích je názorová shoda s Piráty a Starosty

Koalice Pirátů a Starostů vládnoucí v Olomouckém kraji vypsala výběrové řízení pro orgány řídící krajské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště