Web zprávy

ŽIVĚ: Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády. Kabinet Andreje Babiše probíral očkování | iROZHLAS


Vláda ve středu odpoledne měla projednat zejména metodiku očkování. Podle premiéra Andreje Babiše (za ANO) řešila mimo jiné to, zda všichni očkující lékaři budou mít povinnost nahlásit do informačního systému Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) počet naočkovat lidí za den.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítEpidemická situace v České republice je navzdory klesajícímu počtu případů složitá a trvá komunitní šíření. Na tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu to ve středu řekl jeho šéf a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Připustil také, že některé nemocnice mají nedostatek injekčních stříkaček a dalšího materiálu potřebného k očkování vakcínou proti koronaviru. Těm budou formou zápůjčky dodány z fakultních nemocnic. V celé České republice jsou podle něj zásoby injekčních stříkaček pro aplikaci očkování na 65 dní.

V Česku se začalo očkovat 27. prosince, přednostně mají v první vlně dostávat vakcínu proti koronaviru zdravotníci a senioři v domovech. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že zatím dostalo podle odhadů vakcínu 70 tisíc až 75 tisíc lidí.

gak, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Slavia vyzve tým Jamese Bonda. Čísla Glasgow Rangers budí respekt, míní odborník

Pražská SK Slavia zažila ve čtvrtek 25. února velkou noc, když ve vyřazovací části Evropské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště