Web zprávy

ŽIVĚ: Vláda o vypnutí života v Česku. Co se změní? Přehled nových opatření

Vláda premiéra Andreje Babiše (za ANO) svolala již na čtvrtek další tiskovku – aby informovala o zpřísnění opatření v Česku. Původně je chtěl oznámit ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pátek, kabinet se ale mimořádně sešel už dnes po poledni. Nová omezení se mají dotknout škol, restaurací, kultury, sportu i chodu rodin. Co všechno vláda „umrtví“? Sledujte přímý přenos tiskové konference po jednání kabinetu, která je posunutá na cca 15:30.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) oznámil, že Česko čeká další zpřísnění opatření, která mají pomoci v boji s pandemií koronaviru. Nové restrikce přichází den po rekordním nárůstu nových případů, za středu v Česku laboratoře potvrdily dalších 5335 nakažených

Od jarního propuknutí pandemie v Česku byl covid-19 potvrzen již více než už 95 tisíc lidí. Česko se od pondělí vrátilo do stavu nouze, nyní opět dochází na nová opatření.

Koronavirus ONLINE: Hospody jen do 20 hodin a výuka po skupinách. A vláda chce „umrtvit“ i sport

Ta by se mohla dotknout stýkání se lidí – rodinných oslav a akcí. Ale také třeba amatérského sportu, bazénů, fitness center a dalších provozoven, které opět čelí velkým ekonomickým potížím. Ministr Prymula totiž dopředu avizoval omezení volnočasových aktivit.

Utlumení kultury: Zavřou kina i divadla?

Ve hře je i uzavření 2. stupně základních škol. A také utlumení kultury včetně zavření divadel a kin, o kterém ve středu debatoval Prymula s ministrem Lubomírem Zaorálkem (ČSSD).

Kvůli pandemii koronaviru se i na podzim ruší řada plánovaných kulturních akcí či koncertů. Zasáhlo je i omezení hromadných akcí na max. 10 lidí uvnitř a 20 lidí venku.

Hospody do 20:00?

S omezeními se již potýkají české restaurace a hospody, které od počátku stavu nouze mají otevírací dobu povolenou pouze do 22:00. Spekuluje se, že se tento čas opět posune na 20:00.

Prymula ve středu varoval i před možností tzv. lockdownu, který by uzavřel Prahu či některá města, případně celé Česko. Jde o nejzazší variantu, kterou podle ministra nikdo nechce.Také přečtěte

Ve Washingtonu před inaugurací zadrželi ozbrojeného muže

Několik dní před uvedením Joea Bidena do úřadu amerického prezidenta zadrželi nedaleko Kapitolu ve Washingtonu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *