Web zprávy

Žižkov: V Táboritské se objevila sádrová peřina, jde o pomník bezdomovci

Na objev pomníku upozornil starosta třetí městské části Jiří Ptáček (TOP 09) svým facebookovým příspěvkem. „Někteří možná pamatujete na pana B. Člověka, který prožil poslední roky svého života v průchodu panelového domu Táboritská,“ začal starosta své povídání.

Na Veroniku lidé vzpomínají s upřímným smutkem. Mnozí si ji pamatují pro její lásku ke zvířatům i ochotě pomáhat druhým.  Osudným se jí stal požár v obytném domě na Černém Mostě, kde žila 10 let.

„ Když to řeknu hodně diplomaticky-jeho přítomnost zrovna nepřispívala čistotě toho místa. Zároveň řada z nás se s ním nejednou dala do řeči. Měl načteno hodně knížek. Dalo se s ním bavit o informatice i cestování,“ pokračoval starosta s tím, že mezi místními se těšil obzvláštní oblibě. Dokonce mu mnozí nabízeli porůznu nějaký druh pomoci, ačkoliv Karel B. zpravidla odmítal s tím, že život pod širým nebem je jeho osobní rozhodnutí.

Bolestivé zjištění

Ačkoliv by se mohlo zdát, že oblíbený bezdomovec sešel po více než roce z očí i z mysli místních, není tomu tak. Na jeho odkaz totiž navázal atypický pomník. Peřina nadepsaná jeho jménem a písmenky RIP čili anglicky Rest in peace, v češtině používané jako odpočívej v pokoji. „Přesněji řečeno, je to jakýsi odlitek ze sádry. Přirozeně tvrdý a těžký,“ upřesňuje starosta.

V průchodu panelového domu v Táboritské ulici se znenadání objevil sádrový odlitek připomínající deku či peřinu, a který měl odkazovat na osud Karla B., zdejšího bezdomovce který v březnu 2019 zemřel. Kolemjdoucí paní o tento neobvyklý pomník zakopla, když se jej snažila odkopnout.

V průchodu panelového domu v Táboritské ulici se znenadání objevil sádrový odlitek připomínající deku či peřinu, a který měl odkazovat na osud Karla B., zdejšího bezdomovce který v březnu 2019 zemřel. Kolemjdoucí paní o tento neobvyklý pomník zakopla, když se jej snažila odkopnout.

Autor: Jiří Ptáček / Facebook

Jeho objev byl přitom nepříjemný, a jak uvádí Ptáček dále, tak i bolestivý. „Dověděli jsme se o něm skrz stížnost jedné paní, která ji chtěla odkopnout a přivodila si tak zranění vyžadující lékařské ošetření. Správce domu předmět pro jistotu uložil do skladu,“ píše. „Pomník pana B. je stejně nejednoznačný, jako byl on sám. Ale připomněl mi, že na něj vzpomínám vlastně docela rád a že životní příběhy mohou být nesmírně komplikované,“ uzavřel.

Někteří možná pamatujete na pana Balcara. Člověka, který prožil poslední roky svého života v průchodu panelového domu…

Zveřejnil(a) Jiří Ptáček, starosta Prahy 3 dne Pátek 9. října 2020Také přečtěte

Bidenova inaugurace: Covidové oslavy, online večírek s hvězdami, ohňostroj a prázdné ulice

Diváci v přenosu vysílaném všemi hlavními americkými stanicemi mohli zhlédnout například zpěváky Justina Timberlakea, Johna …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *