Web zprávy

Zkušební komisaři brali od autoškoly úplatky, opravovali za to špatné testy

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Michal Klíma,
MAFRA

„Dva muži, zkušební komisaři, byli obviněni z přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a ze zločinu přijímání úplatku. Přijetí úplatku bylo prokázáno u 23 případů,“ sdělila mluvčí ústeckého krajského policejního ředitelství Jana Slámová.

Obvinění komisaři však ovlivnili daleko víc zkoušek, než na kolik ukazuje počet úplatků. „Svoji pravomoc zneužili u 722 žadatelů o řidičské oprávnění,“ doplnila Slámová.

Z poskytování úplatku policie obvinila jednu ženu a provozovatele autoškoly.

„Ti opakovaně poskytovali zkušebním komisařům finanční a jiné úplatky za to, že jako zkušební komisaři žadatelům o řidičská oprávnění odkontrolují a opraví testy v aplikaci ministerstva dopravy, tak aby testy byly plněny,“ uvedla Slámová.

Upřesnila, že úplatky dvojice komisařům předávala minimálně od začátku tohoto roku do července.

Při domovních prohlídkách policie zabavila přes milion

Ústečtí kriminalisté v souvislosti s tímto rozsáhlým případem zasahovali na několika místech, i v sídle zkušebních komisařů na Odboru správních agent a dopravy Městského úřadu ve Varnsdorfu.

„Kriminalisté provedli tři domovní prohlídky a jednu prohlídku nebytových prostor, přičemž zajistili hotovost v částce přesahující milion korun a valuty,“ podotkla policejní mluvčí.

Peníze podle kriminalistů pocházejí právě z úplatků.

„Ve věci probíhají nadále úkony trestního řízení a u tří osob bude podán státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby,“ doplnila Slámová.

Také přečtěte

Počasí | Česko sevřel mráz, naměřili i -26,2°C. Žene se další sníh, sledujte radar Blesku

Teploty v Česku dnes nad ránem klesly místy pod minus 20 stupňů Celsia, především na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *