Web zprávy

Zkušební komisaři opravovali testy žáků autoškol, obvinili je kvůli úplatkům

Oba obvinění komisaři prováděli zkoušky žadatelů o řidičské průkazy delší dobu v rozporu se zákony. Svoji pravomoc zneužili u 722 žadatelů o řidičské oprávnění, uvedla mluvčí policie Jana Slámová.

Jedna žena a provozovatel autoškoly pak byli v případu obviněni z podplácení. „Měli opakovaně poskytovat zkušebním komisařům finanční a jiné úplatky za to, že jako zkušební komisaři žadatelům o řidičská oprávnění odkontrolují a opraví testy,“ uvedla Slámová.

Peníze podle ní předávali minimálně sedm měsíců od začátku letošního roku.
Kriminalisté v souvislosti s případem zasahovali na několika místech, včetně sídla zkušebních komisařů na odboru správních agend a dopravy městského úřadu ve Varnsdorfu. Provedli tři domovní prohlídky a jednu prohlídku nebytových prostor, přičemž zajistili přes milion korun v hotovosti a valuty, které podle policistů pocházely z trestné činnosti.

Za podplácení hrozí až šest let vězení, za zneužití pravomoci až pět let a za přijetí úplatku až deset let vězení. „Ve věci probíhají nadále úkony trestního řízení a u tří osob bude podán státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby,“ dodala mluvčí policie.

Také přečtěte

Španělská seniorka měla zemřít na covid. Po pohřbu se vrátila domů

Pětaosmdesátiletá důchodkyně Rogelia Blancoová zemřela v polovině ledna na covid-19, oznámily úřady rodině. O devět dní později …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *