Web zprávy

Zlínskému kraji docházejí covidová lůžka a personál. Některé pacienty vozí do Brna a Olomouce | iROZHLAS

Nemocnice Zlínského kraje začaly převážet pacienty s koronavirem do sousedních krajů. Ve všech čtyřech zařízeních zbývá dohromady už jen osm lůžek s plicními ventilátory a 50 lůžek s kyslíkem. Ve vysílání Radiožurnálu o tom informoval předseda představenstva krajských nemocnic Radomír Maráček. Podle něj je hlavním problémem nedostatek personálu.Zlín
(Aktualizováno: 11:06 30. 10. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítNemocnicím Zlínského kraje chybí personál ke covidovým lůžkům. Ilustrační foto | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

„Zavřeli jsme z nedostatku personálu oddělení, takže máme v tuto chvíli třeba jen ve zlínské nemocnice pět oddělení, která jsou prázdná, vybavená. Jsou tam lůžka a veškerý potřebný materiál, ale protože nemáme personál, nejsme schopni je provozovat,“ vysvětlil Maráček.


‚Opravdu se blížíme hraně.‘ Nemocnice zatím nápor pacientů zvládají, zlom může přijít příští týden


Číst článek

Do nemocnic v Brně a v Olomouci se zatím podle něj přesunul více než tucet hospitalizovaných. Lékaři pacienty k převozu vybírají podle jejich zdravotního stavu a schopnosti transportu.

„Funguje to tak, že začne pracovat koordinační skupina při ministerstvu zdravotnictví a ta bude přerozdělovat pacienty, co potřebují pomoc,“ potvrdil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek z KDU-ČSL. Podle něj zbývá v tuto chvíli ve Zlínském kraji asi padesát volných lůžek, ke kterým mají nemocnice personál.

„Pak bude muset nastat scénář, kterého se asi všichni bojí – že se sníží kvalita péče. Pokud budou kapacity zaplněny, tak nastane scénář, co se označuje jako italský,“ dodal Radomír Maráček.

Vendula Vrbová, Veronika Žeravová

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Koudelka má po sezoně, český skokan na lyžích musí na operaci s kolenem | iROZHLAS

Nejlepší český skokan na lyžích posledních let Roman Koudelka musí s poraněným kolenem na operaci …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *