Web zprávy

Značka Moschino poslala na molo místo modelek loutky

Exkluzivní loutkové divadlo, i tak by se dala popsat přehlídka nejnovější kolekce značky Moschino, která proběhla v rámci Milánského týdne módy, který probíhal od 22. do 28. září.

Kolekce zahrnovala celkem 40 modelů, které předváděly drobné loutky vedené zkušeným loutkohercem. K vidění byly zejména večerní složité róby z prémiových materiálů. Na rozdíl od minulých kolekcí byly šaty velmi klasické, elegantní a nadčasové. Jeremy Scott tak ukázal, že nestojí jen za návrhy bláznivých módních kreací.

Unikátnost „přehlídky” spočívala i v tom, že do první řady návrhář posadil loutky, které byly vytvořeny po vzoru opravdových celebrit. Nechyběla například šéfredaktorka americké mutace časopisu Vogue Anna Wintourová, novinářka Anna Dello Russo či módní návrhářka Carlyne Cerf de Dudzeeleová.

Přehlídka značky Moschino

Foto: Profimedia.cz

Model s volánky

Foto: Profimedia.cz

Za nápadem loutkového divadla stojí navíc hlubší myšlenka. Návrhář se v několika rozhovorech svěřil, že loutky mají odrážet i současný stav společnosti vystavené koronavirové pandemii.

Při navrhování svých modelů se totiž zamýšlel i nad tím, do jaké míry informace o pandemii odrážejí realitu a do jaké míry se jedná jen o vydařené divadlo.

Některé loutky nesly i květiny.

Foto: Profimedia.cz

Návrhář značky Jeremy Scott jako loutka

Foto: Profimedia.cz

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Také přečtěte

Číňané objevili koronavirus ve zmrzlině. Zřejmě špatná hygiena v továrně

Ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA Zmrzlinu vyrobila potravinářská firma Tianjin Daqiaodao Food Company. Společnost …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *