Web zprávy

Značka Pirátů zafungovala líp než ta naše, říká Martin Kuba z ODS

Martin Kuba jako lídr jihočeské kandidátky získal v krajských volbách přes 6 000 preferenčních hlasů a stejně mandátů jako vítězné ANO, které obešel při skládání koalice.

Celostátně podle něj volby dopadly hůř, než si ODS myslela. Prý i vinou centrální politiky v čele s Petrem Fialou.

Vedení ODS od krajských voleb prakticky den co den zveřejňuje další a další tabulky i statistiky dokazující, že je ODS mezi opozičními stranami vyhrála, hlavně jste prý porazili Piráty. O čem to svědčí?
Asi nemohu hodnotit všechny kraje, protože jsem zatím výsledky poctivě neprošel. Často jsme kandidovali v různých uskupeních. Tam, kde se naskládala dobře – jako v Plzeňském či Královéhradeckém kraji – to zafungovalo. Ale musím říct, že kde ODS kandidovala sama, nejsou někdy výsledky tím, čím bychom se úplně mohli chlubit. Když se podívám na ODS a Piráty, najdu rozdíly. Třeba u nás v Jihočeském kraji Piráti nemají osobnosti, lidi ani nevědí, kdo je na jejich kandidátce, a volí značku – řekněme celostátní vedení. Naopak ODS uspěla v krajích, kde má silné vlastní lídry, kde to bylo postaveno na osobnostech. A neprojevil se tam ten centrální fenomén, což je pro mě trochu špatné znamení.

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné?
Stačí se přihlásit a číst dál.

Také přečtěte

Když nedáme gól, musíme být rádi za remízu, řekl sparťanský kouč Kotal

Druhá část ročníku fotbalové ligy začala a Sparta ztratila. V Ostravě ani jednou nevystřelila na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *