Známe HW nároky pro Assassin’s Creed Mirage


Vydání nového Assassin’s Creed s podtitulem Mirage se pomalu blíží a Ubisoft připravil nové informace o PC verzi, které byl věnován i samostatný trailer.

Dozvěděli jsme se, že bude hra podporovat HDR či širokoúhlé monitory. Zároveň má Ubisoft poměrně úzkou spolupráci s Intelem, mluví o optimalizaci na grafiky Arc a procesory Core 13. generace. K dispozici navíc bude upscalovací technologie XeSS, o DLSS či FSR se tisková zpráva nezmiňuje.

Oznámeny byly každopádně HW nároky, které nejsou nijak vysoké, ostatně jde stále o cross-gen titul. Zajímavé ale je, že u úložiště Ubisoft specificky zmiňuje SSD (konkrétně budete potřebovat asi 40 GB místa), podpora HDD tedy zřejmě není zaručena. Na nejnižší preset ve FullHD a 30 FPS si zato vystačíte s 8 GB RAM, byť u těch vyšších už budete potřebovat 16.

Známe HW nároky pro Assassin's Creed Mirage mirage
Zdroj: Ubisoft

Podle Ubisoftu hru rozjedete i na stařičkém Intel Core i7-4790K a zmíněné grafické karty jsou Arc A380 (pro GPU od Intelu je prakticky nutné mít procesor s podporou funkce ReBAR a zapnout ji), GeForce GTX 1060 či Radeon RX 570.

Ani nejvyšší nároky na ultra preset ve 4K a 60 FPS nejsou nijak přehnané. Budete potřebovat RTX 3080 či RX 6900 XT a k tomu Intel Core i5-11600K nebo Ryzen 5 5600X.

Assassin’s Creed Mirage vychází 5. října na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X|S.