Web zprávy

Známého svázali a zbili kvůli milionům. Přes telemost dostal obžalovaný podmínku

Kosovský Albánec Kutjim Gjikolli (43) dostal ve středu u ostravského krajského soudu jen podmíněný trest a vyslechl si ho formou videokonference, protože pobývá v zahraničí. Druhý obžalovaný, 33letý Polák Kamil Mas, potrestán zatím nebyl a stane se tak až v samostatném jednání. Ostatní pachatele se policii nepodařilo ztotožnit.

Zločin se měl podle obžaloby odehrát v březnu roku 2015. Na jednom z ostravských parkovišť si měli obžalovaní a několik jejich kompliců domluvit schůzku se svým známým, kterého ale po příjezdu fyzicky napadli, naložili do automobilu a odvezli ho do rodinného domu v Ostravě-Kunčičkách, kde ho další najatí muži zbili.

„Byl opakovaně vyzýván, aby jim vydal devět milionů korun, přičemž po celou dobu byl spoután na rukou a nohou kovovými pouty a byl fyzicky napadán,“ řekla soudkyně Petra Hajdíková při vyhlášení rozsudku.

Obžalovaní po uneseném chtěli, aby se přiznal ke krádeži mobilních telefonů a chtěli po něm devět milionů korun. To ale muž odmítl. Pak mu měli z příruční tašky vzít 420 tisíc korun a odvezli ho zpátky do centra Ostravy. Muž nakonec utrpěl jen lehké zranění.

Soud se případem zabýval čtyři roky. Oba obžalovaní vinu odmítali a tvrzení obžaloby označovali za vykonstruované a nepodložené. Přiznávali, že se s mužem setkali, ale k žádnému násilí nedošlo. „Nevím, jak ta jeho zranění vznikla, to bych taky rád věděl. Když jsme odcházeli, nic neměl,“ vypověděl u soudu jeden z nich.

Podle soudkyně je ale pro odsouzení Albánce dostatek důkazů, byť se nepodařilo případ objasnit v plném rozsahu. Druhý obžalovaný na trest dosud čeká.

Také přečtěte

Volkswagen připomíná slavné pestrobarevné Polo

Fanoušci značky Volkswagen si jistě pamatují na polovinu 90. let, kdy se fenoménem stalo Polo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *