Web zprávy

Znásilnil a léčil se, teď je znovu souzen za stejný čin

Podle žalobce si Klápa v novém případu vyhlédl jedno odpoledne ženu, kterou strhl zezadu na zem do částečného sedu, držel ji, a když křičela, zařval na ni: „Neřvi, nebo tě zabiju!“ Přitom ženě prý hrozil nožem a řekl: „Chci si šáhnout!“. Poté jí dle obžaloby sáhl rukou přes legíny do rozkroku, pak naštěstí pro napadenou přijelo k místu útoku osobní auto, útočník se lekl a dal se na útěk.

Mladého muže za loňské znásilnění potrestal už brněnský městský soud devíti roky vězení, a navíc mu uložil pobyt v detenčním ústavu. Klápa se ale s trestem nesmířil a podal odvolání. Proti tomu protestoval u odvolacího krajského soudu státní zástupce.

„Jeho trestná činnost je jasně prokázána. Výpověď, v níž ji popírá, je účelová a nevěrohodná. Po předchozím odsouzení znovu spáchal zvlášť závažný zločin, soud mu správně uložil trest v rámci zvýšené sazby,“ prohlásil státní zástupce.

Odvolací senát v čele s Halinou Černou nakonec uznal, že odsouzení bylo poněkud předčasné, a upozornil, že prvoinstanční soud se pořádně nevypořádal se všemi rozpory týkajícími se zejména pohybu Klápy zjišťovaného lokalizací telefonu. Přestože byl odsuzující verdikt zrušen, soud odmítl muže pustit na svobodu, na nový proces tak bude muset dál čekat ve vazbě.

„V minulosti už vykonal sedmiletý trest za obdobné jednání, měl nařízenou ochrannou léčbu, ze znaleckého posudku také plyne, že trpí patologickou sexuální agresivitou, přičemž hrozba recidivy je u něj značně vysoká,“ vysvětlila soudkyně Černá nutnost vazby.

Také přečtěte

Herce by neměli obsazovat podle sexuální orientace, míní Harris

David Burtka a Neil Patrick Harris (Los Angeles, 8. února 2015) | foto: Reuters „Myslím, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *