Web zprávy

Zoo Praha: Pavilon hrochů čeká premiéra i s hrochem Tchécem

Konečně bude vidět přes sklo, jak zvířata v bazénu plavou. Dosud se totiž voda po chvíli zkalila. Původně navržená čistička na hrochy, kteří denně vyprodukují asi 150 kg trusu a moči, nestačila. Nově byl instalován zhruba kilometr potrubí a 70 regulačních ventilů. Filtrací nyní projde 360 kubíků vody za hodinu. A bude na co se dívat. Milují potápění a rádi se procházejí po dně, v přírodě na něm hledají část potravy.

Sloní samičky Lakuna a Amalee ze Zoo Praha se mají čile k světu.

Milují čištění zubů

Samec Tchéco už se na tu slávu chystá, stejně jako hroši Maruška a Fanda. „Tchéca poprvé oficiálně představíme veřejnosti,“ říká ředitel zahrady Miroslav Bobek. V novém domově se mu zalíbila zejména péče o chrup. Chovatelé používají pořádnou hadici a silný proud vody, který opláchne zbytky jídla a vyčistí vnitřek tlamy. „Hroši mají rádi tlak vody kolem zubů, dásní a na jazyku,“ říká chovatel Jozef Sebíň.

Tchéco se narodil ve francouzském safari Plaisance-du-Touch 28. října, a protože bylo jasné, že jeho příštím domovem bude Praha, pojmenovali ho chovatelé u příležitosti našeho státního svátku »Čeko«. Přicestoval už loni v listopadu a za měsíc oslaví čtvrté narozeniny.

Samec Tchéco v Zoo Praha:


Čtyřletý samec původem z Francie má jméno Tchéco. Zoo PrahaTaké přečtěte

Realme GT bude jeden z nejlevnějších mobilů s procesorem Snapdragon 888

Realme GT výrobce avizoval už koncem února, první obrázky zveřejnil v rámci kongresu MWC v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště