Web zprávy

Zpívala donbaským separatistům, teď přijela do Náhorního Karabachu. ‚Kočky vědí, kam se schovat,‘ říká | iROZHLAS

Ve válce múzy nemlčí, pokusila se dokázat populární ruská zpěvačka Julia Čičerinová. Vystoupila v Náhorním Karabachu, ale neobešlo se to bez smrtelně nebezpečných situací. Jedna ji potkala už cestou do hlavního města neuznané republiky Stěpanakertu, další pak už přímo v něm, kdy musela uprchnout do krytu, kde se setkala se zvláštním zpravodajem Českého rozhlasu v Náhorním Karabachu.Stěpanakert (Náhorní Karabach)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVe Stěpanakertu teď nefungují telefony a internet jenom občas v některém z hotelů. S kolegou Alexandrem z ruského listu RBK jsme spojení se světem našli v hotelu Armenia, ale klid na práci netrval dlouho. Po chvíli zavila siréna a my utíkali do sklepa.

Do hotelu z náměstí přiběhla v neprůstřelné vestě a helmě i známá ruská zpěvačka Julia Čičerinová, která přiletěla z Moskvy podpořit morálku vojáků na frontě, jak to ostatně dřív dělala i v Donbasu. Písničku Jsme na první linii složila pro tamní proruské separatisty. Zpívá se v ní: „Nemáme kam ustupovat, protože toto je naše země.“

Text teď našel uplatnění i v Náhorním Karabachu a Čičerinové vystoupení v zákopech určitě zajistí další popularitu.


Reportáž z krytu v Náhorním Karabachu. ‚Nechci, aby moji vnuci zůstali bez otců jako já,‘ říká Arménka


Číst článek

Už cestou od arménské hranice do Stěpanakertu ale ruskou zpěvačku a jejího manžela zaskočila válka. Do tehdy ještě relativně bezpečného Lačinského koridoru dopadla ázerbájdžánská raketa, která měla zničit most a odříznout tím Náhorní Karabach od Arménie.

„Nejdřív byl výbuch, potom něco letělo, pak letecký poplach kvůli dronům a pak jsem viděla díru v mostu a nad vesnicí ještě cosi létalo. Prakticky jsme se neměli kam schovat. Vyhnali nás z auta, abychom nevybuchli i s ním. Schovala jsem se v přístřešku kiosku u cesty a tam byla kočka, a jak vím, tak kočky a psi vždycky vědí nejlíp, kam se schovat. Takže mě zachránila zrzavá kočka. No, spíš to byl kocour,“ popsala Radiožurnálu.

Neklidnou noc strávila zpěvačka Čičerinová obložená ze všech stran neprůstřelnými vestami. Té noci naštěstí nebyly potřeba.

Martin Dorazín

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Zemřela báječná herečka a žena. Kolegové vzpomínají na Hanu Maciuchovou

„Co se dá říct, když umře báječná herečka, empatický kamarád a skvělá kolegyně? My jsme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *