Web zprávy

Zrušení hromadných akci, omezení restaurací, Slovensko kvůli koronaviru zpřísňuje omezení | iROZHLAS

Slovensko od října kvůli šíření koronaviru zakáže až na výjimky konání hromadných akcí, včetně sportovních. Omezí také provoz restaurací a dalších podobných zařízení, opět zavede i limit počtu zákazníků v prodejnách. Vláda bude ve středu rozhodovat o vyhlášení nouzového stavu. Během jednání ústředního krizového štábu to v pondělí novinářům řekli premiér Igor Matovič a hlavní hygienik Ján Mikas.Bratislava

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít„Mrzí nás omezení hromadných akcí. Situace na Slovensku je mimořádně vážná,“ řekl Matovič. | Zdroj: Reuters

Nošení roušek bude nově povinné i venku, pokud nebude možné dodržet předepsané rozestupy. Slovensko se tak částečně vrací k přísným omezením z letošního jara.

Na pětimilionovém Slovensku od začátku září výrazněji roste počet nových případů infekce způsobené novým koronavirem. Minulý týden země zaznamenala rekordní denní přírůstek více než 500 nakažených.


Maďarské hranice se neotevřou ani v říjnu. Výjimku mají státy V4 včetně Česka


Číst článek

„Mrzí nás omezení hromadných akcí. Situace na Slovensku je mimořádně vážná. Těmito opatřeními můžeme ovlivnit to, co se stane za tři čtyři týdny,“ řekl Matovič. Dodal, že stát kvůli karanténním opatřením připraví kompenzace.

Zakázány budou také sportovní i kulturní akce, rodinné či firemní oslavy a večírky, stejně jako mše. Povoleny budou svatby, pohřby, křty nebo akce, jejich účastníci budou mít negativní výsledek testu na koronavirus ne starším 12 hodin.

Restaurace a podobná zařízení budou moci mít otevřeno jen od 6.00 do 22.00, omezení se ale nedotkne rozvozu jídla ani prodeje z okénka. V obchodech bude znovu platit limit na nejvyšší počet zákazníků tak, aby na každého z nich připadlo alespoň deset metrů čtverečních podlahové plochy.


Matovič vulgárně kritizoval chování Slováků během epidemie. ‚Třetina lidí se*e na pravidla,‘ uvedl


Číst článek

Slovensko se vrací i k povinnému nošení roušek v exteriéru, a to pro případ, že nelze dodržet alespoň dvoumetrový odstup od jiného člověka. Překrytí nosu a úst bude nadále povinné pro starší žáky na školách stejně jako pro lidi v interiérech budov.

Bratislava naopak nezařadí Rakousko a Maďarsko na seznam rizikových zemí, což by v praxi vedlo k omezení při cestování. Slovensko už tento měsíc do červené kategorie na svém koronavirovém semaforu zařadila Českou republiku.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Lady Gaga: FBI vyšetřuje únos buldočků. Psi se vrátili zpět domů

Případu únosu francouzských buldočků americké zpěvačky Lady Gagy končí šťastně, pejsci jsou zpátky doma. Případu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště