Web zprávy

Zrušený Signal Festival využil státního svátku, nasvítil Trojskou lávku do trikolory

Trojská lávka, kterou nedávno zpřístupnili, je novým mostem spojujícím Císařský ostrov a Troju. Spojení architektury, veřejného prostoru a světelného či vizuálního umění je zásadním tématem festivalu, který se letos poprvé za osm let své existence nemohl konat. Lávku českou trikolorou osvítili organizátoři ve středu mezi 19:30 až 21:00 hodin.

„Trojská lávka je krásný nový most. Dobrou architekturu festival vyhledával vždy. Žijeme v těžké době a nemáme příliš možností, jak dostat umění k lidem. Oslava státního svátku ale může být jednou z nich. Naději teď potřebujeme všichni. Jen tak se nevzdáme. Kultura dřív či později najde nové cesty, jak může zase přinášet radost do života lidí,“ řekl ředitel Signal Festivalu Martin Pošta.

„Kultura v současné době zažívá nejtěžší časy. Je skvělé, když mají kulturní aktéři sílu a dokážou se přizpůsobit situaci. Oslava státního svátku je nenápadné gesto, ze kterého mám o to větší radost,“ dodala Hana Třeštíková, radní pro kulturu hlavní město Praha.

„28. říjen je v Praze historicky spojený i s otevíráním nových mostů, konkrétně s otevřením Libeňského mostu nebo původního Trojského mostu v místě dnešního mostu Barikádníků,“ připomněl náměstek primátora hlavního města Prahy Adam Scheinherr.

Signal je festival digitální a kreativní kultury. Spojuje současné vizuální umění, městský prostor a moderní technologie. Osmý ročník festivalu, který se měl konat od 15. do 18. října, měl návštěvníkům nabídnout 15 instalací na 12 lokacích ve 3 festivalových trasách. Novinkou byla nová trasa napříč Holešovicemi, která měla doplnit oblíbený Karlín a Staré Město.

Tématem ročníku byl Plan B. Festival společně s vizuálními umělci řešil environmentální témata, posléze také umělecké zpracování dopadu pandemie na život člověka. Festival byl zrušen kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru. Jak festival naloží s letošním ročníkem a vyrobenými uměleckými díly, pořadatelé řeší.

Také přečtěte

Sázka na skvělý displej, 5G a baterii. Test Realme 7 5G

„Sedmičková“ řada od Realme je pěkné nadělení. Na českém trhu můžete totiž narazit hned na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *