Web zprávy

Zrušte sankce a nechte nás bojovat s virem, vyzývají Západ autoritářské země


„Globální solidarita a mezinárodní spolupráce jsou nejsilnějšími zbraněmi v boji s nemocí covid-19,“ cituje ze společného prohlášení 26 zemí agentura AP. Státy v něm vyzvaly k „úplnému a okamžitému zrušení jednostranných donucovacích opatření“, které je podle nich nutné k efektivnímu boji s pandemií koronaviru.

Ruští oligarchové obcházejí sankce pomocí kšeftů s uměním, tvrdí USA

Pod prohlášením jsou podepsány státy, které čelí sankcím od Spojených států, Evropské unie a dalších západních zemí. Mezi signatáři jsou Čína, Írán, Kuba, Severní Korea, Rusko, Sýrie nebo Venezuela. Jejich požadavky v pondělí tlumočil čínský velvyslanec při OSN Čang Ťün, podle kterého sankce porušují Chartu OSN a v době pandemie podkopávají právo na zdraví.

Společné prohlášení také tvrdí, že po uvolnění sankčního režimu volají i generální tajemník OSN António Guterres a komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová. Ti však tuto informaci zatím nepotvrdili.

K problematice sankcí se během květnové schůze Rady bezpečnosti OSN vyjádřil německý velvyslanec Christoph Heusgen, poznamenává AP. Podle něj unijní sankce „neovlivňují dodávky humanitární pomoci či zdravotnického zboží“, které slouží k boji s novým koronavirem.

Také přečtěte

Balony internet šířit nebudou. Alphabet končí s projektem Loon

Loon vznikl v roce 2011. V roce 2019 měl 200 zaměstnanců. Alphabet doufal, že balony …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *