Web zprávy

Zuzana Čaputová: Na její chatě se pařilo navzdory koronaviru

Na Slovensku denně přibývá přes 1000 pozitivině testovaných na koronavirus. Sousedé na tom tedy sice nejsou zdaleka tak špatně jako Češi, i oni zavádí některá protikoronavirová opatření. Střední školy například od pondělí přejdou na výuku na dálku. V zemi trvá nouzový stav, zakázané jsou oslavy a svatební hostiny. 

Koronavirus ONLINE: Nejasná čísla za neděli, nová opatření a Prymula odmítl promoření ČR

O to více budí pozornost večírek, který se ve středu odehrál v chatě, kterou spoluvlastní slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. „Byla tam světelná show, která vycházela z oken. Byla tam hlasitá hudba, v podstatě taková diskotéka. Bylo tam zhruba, odhaduji, okolo 10 – 15 lidí,“ řekl TV Joj naštvaný soused, kterému vadil hluk.

„Je jedno, jestli je to Zuza,“ čílil soused

Když hluk neustal ani po desáté hodině večerní, rozhodl se soused Karel zavolat policii. Když se operátorka ptala, zda má k rušení nočního klidu docházet na některé z chat, nezapomněl podotknout, že se jedná o chatu Čaputové. „Jaké Čaputové?“ byla podle záznamu nejprve nejistá operátorka. „No však Zuzy Čaputové,“ opáčil naštvaný soused a dodal: „Byl bych rád, kdyby se to vyřešilo. To je jedno, jestli to je Zuza, nebo ne Zuza. To je jedno, kdo to je ne?“

Politici i první dámy v souboji s virem: Jak se chrání Babiš, Čaputová nebo Trumpová?

„Však samozřejmě, že to je jedno,“ odpověděla operátorka, která už předtím řekla, že na místo pošle hlídku.

Nevěrohodné, řekla nakonec policie

Když ale TV Joj kontaktovala policii s dotazem, zda na chatě prezidentky zasahovala, odpověď byla prý „přinejmenším zarážející“. „Ve vámi uvedeném případě neevidujeme žádné oznámení,“ stálo ve vyjádření. Prý až poté, co policistům reportér řekl, že má k dispozici nahrávku telefonátu na dispečink, policie odpověď pozměnila.

Babiš opět o kandidatuře na prezidenta. A bude mít Česko svou Čaputovou?

„Na místo se okamžitě dostavila hlídka policie, která však věrohodnost tohoto oznámení nepotvrdila,“ uvedla mluvčí KR PZ Bratislava Veronika Martiniaková. 

Dcera prezidentky se omluvila

Prezidentka Zuzana Čaputová se prý akce nezúčastnila. Sama chatu využívá jen výjimečně. „Chata je vlastnicky moje, v mém spoluvlastnictví. Pronajali jsme ji starší dceři, která ji provozuje jako ubytovací zařízení, jako samostatný subjekt. Vím, že návštěvníci tam večer byli hluční, to je všechno, co o tom vím,“ reagovala pak na kameru prezidentka.

Podobně mluvila i dcera prezidentky, která se za noční incident omluvila. Prý se snaží vybírat tiché hosty, ale ne vždy se to povede. „Omlouvám se sousedům za nevhodné chování hostů, kteří si naši chatu pronajali,“ sdělila Jojce dcera prezidentky Lea Čaputová.Také přečtěte

Moskva láká na Hitlerova krokodýla

Vycpaný aligátor Saturn je novou atrakcí moskevského státního Darwinova muzea, které otevřelo v rámci rozvolňování koronavirových …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *