Web zprávy

Zuzana Čaputová popřála Zemanovi k státnímu svátku. A zmínila solidaritu s Čechy

Čaputová na facebooku připomněla, že Slovensko a Česko mají k sobě blízko jako málokteré země na světě. „Slováci a Slovenky se poprvé stali státotvorným národem moderní země, která žila hodnotami demokracie, právního státu, humanismu, svobody a rovnosti. Ústavní listina Československé republiky se svou demokratickou povahou zařadila mezi nejvyspělejší ústavy světa,“ uvedla Čaputová k vzniku Československa v roce 1918.

Podle slovenské prezidentky první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk vložil do základů nové republiky své přesvědčení, že pravda vítězí. „Sám ovšem dobře chápal, že vybudování zdravého státu nespočívá jen ve velkolepých slovech či hrdinských skutcích, ale především v každodenní drobné práci jeho představitelů. A ta musí být založena na pevných zásadách, osobní zodpovědnosti a důvěryhodné obhajobě kroků, které my, politici, děláme,“ poznamenala Čaputová. Dodala, že ještě více to platí v současné nelehké době.

Koronavirus ONLINE: Klaus porušil opatření, Zeman položil věnec a Babiš apeloval na Čechy

Slovensko si výročí založení Československa státním svátkem na rozdíl od Česka nepřipomíná. Změnit by se to mohlo již příští rok, pokud slovenský parlament schválí příslušný návrh koaličních poslanců.Také přečtěte

Kde hledat pomoc při duševní krizi

Počet úzkostných a depresivních poruch vzrostl od jara až trojnásobně, zvýšilo se i riziko sebevražd. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *